ТОП-5 сканерів штрих-коду огляд популярних моделей.
Штрихове кодування є найчастіше використовуваним методом цифрового шифрування та ідентифікації. Символи штрих-коду — це інформаційні коди, що розшифровуються машинним зчитуванням. У всіх країнах світу для цієї мети використовуються сканери штрих-кодів, що випускаються у різних модифікаціях.
Вбудовані, настільні, портативні, бездротові сканери штрих-кодів надають касирам, споживачам, складам, поштовим службам, громадському транспорту та іншим організаціям миттєвий доступ до всієї інформації, зашифрованої у штрих-кодах. Кожен пристрій був успішним тією чи іншою мірою.
Пристрої різних поколінь та цінових категорій відрізняються за:
- кут сканування;
- вага та безпека коробки;
- вплив світла на здатність сканування;
- можливість зчитування кодів, які важко читати: пошкоджених, прихованих, часткових, кодів зі смартфонів і т.д.
- швидкість сканування;
- дозвіл;
- дальність читання (чим вища роздільна здатність, тим коротша дальність);
- можливість читання ширококутних кодів;
- дальність передачі сигналу портативних моделей;
- ступінь захисту (чим вище IP, тим надійніший сканер від вологи та пилу);
- наявність звукового, світлового супроводу і т.д.
Всі ці фактори визначають ефективність та зручність роботи зі сканером.
У цій статті ми не тільки коротко розберемося в різних штрих-кодах, представлених на ринку, але й познайомимо із п'ятьма найпопулярнішими моделями в нашому інтернет-магазині.
До речі, у нашій вітрині ми зібрали понад 250 моделей сканерів, що охоплюють найпопулярніші серії на нішевому ринку. Тому модель, яку вибрали наші споживачі, можна сміливо вважати хітом на ринку в цілому.
Одномірні та двовимірні коди та пристрої зчитування
Класифікація пристроїв сканування досить широка. Їх відмінності в основному полягають у:
- Тип штрих-коду, який може розшифрувати пристрій;
- Тип конструкції;
- Тип скануючого елемента та технічні можливості відповідного сканера.
Почнемо по порядку.
Сьогодні штрих-коди бувають двох видів: одновимірні та двовимірні.
1D — це стандартний «смугастий» штрих-код, що використовується для штрих-кодування одягу, взуття, побутової/комп'ютерної техніки, книг і т.д.
Вони обробляються будь-яким типом сканера. Цей код містить мало даних: близько двадцяти-тридцяти символів.
QR-коди призначені для шифрування більшої кількості даних (до кількох сторінок тексту). До них відносяться відомі QR-коди. Може бути прочитаний лише сканерами зображень. Ці сканери обробляють повне зображення, яке фіксується вбудованою камерою. Можна сказати, що такий сканер штрих-коду приймає двовимірний код, вибирає та розпізнає двовимірний код із згенерованого зображення.
Тип елемента сканування
На сьогодні визначено 3 техніки читання кодів:
- світлодіодна;
- лазерна;
- фото-сканування (іміджева).
Технологія безпосередньо залежить від типу скануючого елемента, розміщеного на скануючій головці або корпусі.
Розглянемо це докладніше.
1. Світлодіодні
Ці сканери працюють на основі світлодіодів і здатні зчитувати навіть найдрібніші лінійні коди з вузькими штрихами (від 0,1 мм). Швидкість читання висока. Але дальність зчитування не перевищує 10 см, та й із великими штрих-кодами проблеми. Крім того, код із низькою чіткістю відображення важко читати.
2. Лазерне обладнання
Пристрої з лазерними елементами, що зчитують, здатні зчитувати навіть найскладніші символи будь-яких розмірів. Дальність зчитування сягає півметра. Не застосовується для QR-кодів.
3. Сканер зображень або фотографій
Найпотужніші сканери підходять для читання 1D та 2D кодів. Швидкість сканування висока, а відстань велика (деякі моделі допускають відстань більше одного метра).
Крім того, код можна вважати під будь-яким кутом, що значно прискорює роботу пристрою та підвищує продуктивність каси.
Конструкційні типи сканерів
Залежно від того, як вони використовуються, сканери штрих-коду поділяються на такі типи:
- Стаціонарний — модуль сканування не переміщається, і для зчитування штрих-коду необхідно піднести продукт до сканера. До цього типу належать стаціонарні (настільні) моделі сканерів та сканери, вбудовані в каси;
- Нестаціонарний. Блок скануючої головки можна переміщувати. Сюди входять портативні дротові та бездротові сканери та мобільні пристроїства з великим обсягом пам'яті;
- Гібридні сканери - їх можна використовувати як стаціонарні, так і ручні сканери.
Нижче ми представляємо добірку сканерів, які можуть оптимально працювати у своїй ніші. Наведена вище інформація допоможе вам краще зрозуміти, чому саме ці моделі є популярними на ринку.
ТОП-5 сканерів штрих-коду
1. Datalogic QuickScan
Кращі продажі! Якщо ви шукаєте портативний дротовий сканер, покладіться на цю модель. Фотосканери можуть успішно декодувати навіть широкі штрих-коди. Легкий корпус — всього 119 грамів — забезпечує комфорт оператора. Йому надано рейтинг IP42 — досить високий рівень захисту від пилу та вологи.
Пристрій успішно обробляє усічені штрих-коди та пропонує широкий кут сканування. Підтримка безшумного сканування.
2. Zebra DS4308
Високоякісні 2D-сканери нового покоління. Компактний та універсальний. Вважайте код із документів та фотографій. Працює з кодами на смартфонах та планшетах. 70 сантиметрів за секунду. Кут сканування (крайній) складає 65 градусів, а діапазон до 700 мм. У комплекті є змінні кабелі. Витримує багаторазові падіння з висоти майже двох метрів.
3. Numa BC-6500BT
Бездротові світлодіодні сканери використовують коди 1D. Дані можуть передаватись на відстань до 90 метрів. Компактний та легкий – всього 180 грам. Висока швидкість сканування. Використовуйте широкі коди. Можливість декодування даних. Час роботи без заряджання: більше 50 000 сканувань.
4. Zebra MP7000
Многоплощинные вбудовані пристрої з передовою технологією зчитування гарантують високу продуктивність у точках продажу навіть за високої відвідуваності. Устаткування нового покоління, інтегроване з вагами, має найбільший діапазон сканування у своєму класі. Читати всі типи коду з будь-яких носіїв.
5. Zebra DS9208
Нове покоління цифрових стаціонарних сканерів, здатних обробляти всі типи кодів з дисплеїв, включаючи «електронні» коди. Має два режими сканування — однорядковий і багатоплощинний, що перемикається кнопкою. Режим читання кількох штрих-кодів дозволяє одночасно зчитувати кілька штрих-кодів, але обробляти лише вказані користувачем штрих-коди.
- Відкрийте для себе платформні ваги: навіщо вони потрібні і як вибрати найкращі. У нашій статті ми докладно розглянемо сфери застосування платформних ваг, їх основні переваги та ключові характеристики. Дізнайтеся, які параметри важливо враховувати при виборі цих ваг для вашого бізнесу чи виробництва. Готові до точних та надійних вимірів? Тоді наша стаття – ваш надійний путівник у світі платформних ваг!
- Вивчаємо електронний кантер: унікальні можливості та сфери застосування. У нашій статті ми розповімо про ключові особливості електронного кантера та його застосування у різних галузях. Дізнайтеся, як цей інструмент забезпечує точні та ефективні виміри для ваших завдань. Чи готові заглибитися у світ електронних кантерів? Тоді ласкаво просимо до нас у статтю!