Калібрування товарних ваг від А до Я
Чи можна довіряти щойно доставленому ваговому устаткуванню? Чи можна визначити точність вже «досвідчених» терезів, що робити, якщо ви підозрюєте велику похибку терезів? У цій статті ми обговоримо, що таке калібрування ваги, хто цим займається, чому, як і чому це так важливо. І, найголовніше, навчитися калібрувати себе.
Наприклад, розглянемо процес калібрування товарних ваг підлоги з межею ваги до 500 кг.
Саме цей тип обладнання використовується на складах, оптових станціях та ринках у сфері торгівлі, а також у фасувальних цехах. У разі інтенсивної торгівлі власники часто забувають проводити необхідні сервісні перевірки ваг через рівні проміжки часу та втрачають момент, коли обладнання починає давати помилкові результати.
Порада від «Сфери Терезів»: Вчасно калібруйте та повіряйте свої товарні ваги! Ми покажемо вам як!
Що таке калібрування і навіщо воно потрібне
Почнемо з відповіді на друге запитання. Для отримання найточніших результатів зважування електронні ваги будь-якого типу необхідно калібрувати. Це найважливіша операція обслуговування, інакше всі показники будуть приблизними.
Експлуатація некаліброваного обладнання є необґрунтованим ризиком. Тут є дві проблеми:
- Чи можна визначити точність обладнання у продавця;
- Як перевірити обладнання у довгостроковій перспективі. Фактично робочі характеристики ваг згодом погіршуються через природне зношування ваг та вплив на тензометр зовнішніх факторів (атмосферних впливів, перевантажень, вібрацій тощо).
Регулярне калібрування ваших комерційних ваг продовжить термін служби вашого обладнання і дасть вам впевненість у точності ваших результатів.
Таким чином, калібрування ваг є процесом якісного порівняння результатів зважування об'єкта з еталонною гирею. Це означає, що контролю точності необхідно розмістити на платформі приладу еталонну гирю необхідного калібру. Похибка визначається як різниця між виміряним значенням (що відображається на дисплеї ваг) і справжнім значенням (вага еталонної гирі).
Далі ми обговоримо, хто калібрує ваги і чи потрібне калібрування сертифікованого обладнання.
Калібрування, перевірки та сертифікати відповідності
По-перше, варто дізнатися, чи є перевірка електронних товарних ваг обов'язковою процедурою.
Калібрування ваг проходить у наступні етапи:
- продукція з сертифікатом відповідності Укрметртестстандарту;
- перед відправкою покупцю;
- користувач;
- регулюючі органи перебувають у процесі регулярної перевірки дотримання.
У першому та останньому випадках обладнання оглядається уповноваженим персоналом у встановленому законодавством порядку та надаються відповідні документи. Україна.
Калібрування здійснюється на добровільній основі продавцями та користувачами. Так, наприклад, фахівці Сфери Терезів завжди калібрують електронні ваги перед відправкою покупцям, щоб підтримувати свою репутацію та чесну співпрацю.
Калібрування обладнання в офісі власника поділяється на:
- Регулярно контролювати відповідність фактичного показника вимірювання ваг показнику, заявленому в технічному паспорті (виконується уповноваженою сервісною організацією);
- Незвичайно, це викликано тим, що власник підозрює, що пристрій працює неправильно.
Примітка: Відповідно до Закону України про застосування засобів вимірювань у торгівлі, громадському харчуванні та надання послуг, у разі виявлення причин недоступності ваг працівники зобов'язані негайно припинити торгові операції до усунення неповажних причин. усуваються та перевіряються.
Калібрування та налаштування
Деякі недосвідчені користувачі, які не знають, як встановити шкалу в грамах, шукатимуть відповідь в інструкціях з калібрування. Ось помилка: часто плутають терміни «налаштування» та «калібрування» терезів. Коли калібрування демонструє робочу поведінку ваг, регулювання коригує її.
Регулювання ваг — це набір операцій, що застосовуються до системи зважування для зміни показань таким чином, щоб вони були максимально наближені до кількісного значення еталона.
А переключити шкалу з грамів на кілограми (якщо є така функція) можна натисканням відповідної клавіші на панелі керування.
Чи можна самому відкалібрувати торговельні електронні ваги?
Щодо складності операції, то відкалібрувати ваги самостійно цілком можливо: цю процедуру докладно описано в будь-яких інструкціях в Інтернеті з калібрування ваг, у посібниках та документації на обладнання.
Існує три методи калібрування:
- Зовнішній: використовуйте еталонну вагу;
- Внутрішній: деякі просунуті моделі поставляються із вбудованими еталонами калібрування;
- Автоматичний: моделі наступного покоління мають функцію самокалібрування без втручання оператора.
У перших двох випадках потрібно знати, як обнулити електронні ваги (відобразити нульове значення), а в решті виконати калібрування електронних ваг по двох точках - нульової маси та маси еталонної гирі. Всі ці операції виконуються за допомогою кнопок на панелі керування.
Тепер головне питання: чи можна самому відкалібрувати обладнання, якщо це товарна вага з максимальною межею зважування 500 кг?
Якщо говорити про калібрування першим способом – за допомогою окремої еталонної гирі, то самостійно відкалібрувати свої електронні ваги, швидше за все, не вийде. Насправді для калібрування потрібні гирі, маса яких становить ⅓ та половину максимально допустимої ваги. Для ваги з межею 500 кг вам знадобиться еталонна вага 250 кг і можливість вивантаження його на платформу.
Тому, незважаючи на це, рекомендуємо звертатися за допомогою до сервісної служби, яка має необхідне обладнання. Так, наприклад, компанія УкрВеси пропонує своїм клієнтам послугу калібрування ваг від 3 до 300 кг та налагодження китайських ваг.
Переваги калібрування ваг
Настійно радимо не нехтувати контролем за роботою обладнання та звернутися до фахівця, який точно знає, як відкалібрувати ваги та що робити при розбіжності показників.
Це дає вам такі переваги:
- Скоротити витрати. Використання правильного обладнання гарантує, що торгівля ведеться правильно, уникаючи помилок у відвантаженнях, замовленнях тощо. Крім того, своєчасне калібрування допомагає продовжити термін служби обладнання та уникнути витрат на заміну.
- Калібрування забезпечує точне та надійне зважування та справедливу торгівлю кінцевим продуктом. Кількісні показники за однією локальною шкалою перекриватимуть показники за іншими шкалами.
- Дотримуйтесь вимог до вимірювань. Своєчасне та необхідне калібрування – запорука добрих відносин із законом.
- Визначення зносу обладнання. Калібрування системи допомагає визначити знос шкали, щоб його можна було вчасно усунути.
Вчасна перевірка ваг – один із головних стовпів оптимізації бізнесу та успішного бізнесу!
- Відкрийте для себе платформні ваги: навіщо вони потрібні і як вибрати найкращі. У нашій статті ми докладно розглянемо сфери застосування платформних ваг, їх основні переваги та ключові характеристики. Дізнайтеся, які параметри важливо враховувати при виборі цих ваг для вашого бізнесу чи виробництва. Готові до точних та надійних вимірів? Тоді наша стаття – ваш надійний путівник у світі платформних ваг!
- Вивчаємо електронний кантер: унікальні можливості та сфери застосування. У нашій статті ми розповімо про ключові особливості електронного кантера та його застосування у різних галузях. Дізнайтеся, як цей інструмент забезпечує точні та ефективні виміри для ваших завдань. Чи готові заглибитися у світ електронних кантерів? Тоді ласкаво просимо до нас у статтю!