Особливості палетних та стрижневих ваг
Палетні ваги та стрижневі ваги є особливим Тип складського вимірювального обладнання. Вони призначені для зважування негабаритних, упакованих та довгомірних вантажів. Ці види ваг поєднує схожа конструкція, особливості та способи використання, тому ми вирішили розглянути особливості цих пристроїв в одній статті.
Позначення та призначення
Палетні ваги для зберігання являють собою вагове обладнання з п-подібною навантажувальною платформою. Його призначення — зважування великих статичних вантажів, розміщених на контейнерах та піддонах (звідси і назва), які безпосередньо завантажуються електромобілями чи навантажувачами.
Конструктивно стрижневі ваги аналогічні палетним. Однак замість П-подібної форми вони виконані у вигляді двох окремих балок або стрижнів (звідси і назва. Комунікація між балками та висновками індикатора відбувається за допомогою радіосигналів або провідних з'єднань.
Призначення балкових ваг – зважування нестандартних вантажів, які через конструктивні особливості важко розмістити на вантажній платформі інших ваг. Наприклад, це може бути:
- Товари, упаковані в нестандартні коробки та контейнери;
- Товари, розміщені на європіддонах та нестандартних піддонах замість палетних ваг;
- Букери;
- Довгомірні труби та фітинги, рейки, металеві профілі тощо
Кожна балка або поздовжня секція піддону забезпечена двома тензодатчиками.
Основні переваги та можливості палетних та стрижневих ваг
Головною «фішкою» обох шкал є рухливість структури.
Щодо палетних ваг. При роботі зі статичними великогабаритними товарами, переміщення яких можливе лише за допомогою спеціальних машин (навантажувачів та/або електровізків), необхідно обладнати склади вагами, які:
- Може легко переміщатися територією у разі потреби;
- Забезпечує легке та швидке розміщення вантажу прямо з машини.
Палетні ваги створені для цих завдань! U-подібна конструкція дозволяє машині вивантажувати піддони безпосередньо на ваги, наближаючи вила до платформи. Відносно невелика вага, наявність коліс і невеликий розмір самих ваг разом з кабелем довжиною 5 м (що є стандартним для ваг даного типу) дозволяють при необхідності переміщати ваги по складу. пропонують додаткові специфічні функції. Тому їх використовують як доступну основу для побудови систем зважування. Наприклад:
- на балки ваг встановлюються ніжки бункера, додається релейний вихід і вуаля - у нас є бункерний дозатор. До речі, дозатор «Бункер» — це ваги для порційного зважування сипких матеріалів;
- варіант другий - на стрижневі ваги встановлюємо конструкцію з рольгангами і отримуємо невід'ємну частину конвеєра Машини для паралельного зважування та обліку.
Крім того, деякі моделі палетних ваг також мають функцію зважування нестабільних вантажів, що у поєднанні з їхньою особливою конструкцією та великою вантажопідйомністю робить їх відмінним ваговим обладнанням для зважування великих тварин.
Загальні специфікації та сфера застосування палетних і стрижневих ваг
Вище ми перерахували основні характеристики палетних та безмінових ваг. Загалом вони дуже універсальні. Вони поширені в:
- Склад для різних профілів;
- Оптово-роздрібна база;
- Крами, що спеціалізуються на дорогих товарах.
- Логістичні компанії: вокзали, порти, митниця тощо
Технології та технологічні доповнення ще більше розширили характер використання цих типів ваг.
Так, наприклад, помістивши щільний шматок металу у вигляді платформи, можна використовувати їх як підлогові ваги з відносно хорошою точністю.
Портативні моделі стрижневих ваг можуть використовуватися як опорні плити для робочих органів вантажної техніки (навантажувачі, електромобілі), а також для вимірювання маси предметів під час транспортування.
Крім того, підключення завислих терміналів забезпечує додаткову функціональність. Таким чином, одночасно із зважуванням можна друкувати етикетки, обробляти дані в облікових програмах тощо.
Технічні характеристики палетних та стрижневих ваг
Технічні характеристики палетних та балкових ваг в основному однакові:
- Обмеження максимальної ваги - піддонти від 500 до 3000 кг, стрижні від 500 до 5000 кг;
- Два типи з роздільною здатністю від 0,2 до 1 кг;
- Діапазон робочих температур в середньому від -30 до +50 градусів Цельсія;
- Більшість моделей можуть працювати від автономного джерела живлення та мережі 220 В;
- Більшість моделей поставляються з підставкою для зручного використання на нерівних поверхнях;
- Індикатори та датчики, більшість моделей оснащені захистом від пилу та вологи IP67 (можна використовувати на відкритому повітрі, а також у дуже вологих та запилених приміщеннях);
- Матеріал корпусу - пофарбована сталь або сталь з покриттям для захисту від корозії.
Функціональне наповнення та особливості відображення
Взагалі, функції палетних ваг і безмінових ваг нічим не відрізняються від стандартного переліку функцій промислового та напівпромислового вагового обладнання.
У базовій версії це тарування, підсумовування, поштучний підрахунок, встановлення вихідних значень в автономному режимі та вручну, вибір одиниці виміру (кг, тонна тощо). Як уже згадувалося, деякі ваги для вудок, як і раніше, можуть зважувати нестабільні вантажі для вимірювання маси тварини. Всі ці значення виводяться на дисплей і, якщо деякі моделі, безпосередньо на комп'ютер оператора.
Індикаторний термінал (світлодіодні або рідкокристалічні) палетних та стелажних ваг розміщені окремо та пов'язані з вагами провідним або радіозв'язком.
Довжина дроту становить 5 метрів, що досить зручно у використанні. Однак для забезпечення максимальної гнучкості оператора краще віддати перевагу радіомоделям, дальність зв'язку яких досягає в середньому 30 метрів.
Переваги та недоліки палетних та стрижневих ваг
Підіб'ємо підсумки. Виходячи з вищевикладеного, можна відзначити переваги типу шкали, що розглядається:
- мобільність конструкції дає широкі можливості для використання масштабу;
- легка конструкція, колеса, знімний дисплей та дальність зв'язку щонайменше 5 метрів забезпечують оператору максимальну гнучкість при роботі з вагами;
- велика вантажопідйомність;
- адаптуватися до складних умов експлуатації;
- можливість зважування нестандартного вантажу;
- для стрижневих ваг - компактне зберігання та легка мобільність.
Деякі експерти скаржилися на неточні свідчення палетних та стрижневих ваг, призначених для важких вантажів. У цьому дисперсія зазвичай становить один кілограм. Однак при роботі з важкими промисловими навантаженнями похибка в 1 кг не така вже й важлива.
- Відкрийте для себе платформні ваги: навіщо вони потрібні і як вибрати найкращі. У нашій статті ми докладно розглянемо сфери застосування платформних ваг, їх основні переваги та ключові характеристики. Дізнайтеся, які параметри важливо враховувати при виборі цих ваг для вашого бізнесу чи виробництва. Готові до точних та надійних вимірів? Тоді наша стаття – ваш надійний путівник у світі платформних ваг!
- Вивчаємо електронний кантер: унікальні можливості та сфери застосування. У нашій статті ми розповімо про ключові особливості електронного кантера та його застосування у різних галузях. Дізнайтеся, як цей інструмент забезпечує точні та ефективні виміри для ваших завдань. Чи готові заглибитися у світ електронних кантерів? Тоді ласкаво просимо до нас у статтю!