Види та призначення кранових ваг.

Електронні кранові ваги — це відносно просте у використанні складське обладнання, призначене для зважування великих підвісних вантажів. Прилад відноситься до вагового обладнання ІІІ класу точності та вперше використовується на вантажних підприємствах, різних виробничих цехах, переробних базах тощо. Асортимент ринку пропонує велику різноманітність різних видів кранового ваговимірювального обладнання, що підходить для різних експлуатаційних завдань. У цій статті ми пропонуємо детальніше розглянути види ваг та їх застосування у складській діяльності.
Також ми розглянемо основні технічні особливості та функції обладнання, розповімо, як влаштовані кранові ваги та на що звернути увагу при їх купівлі.
Класифікація
Моделі кранових ваг відрізняються:
- На елементній основі;
- За технічними характеристиками: вантажопідйомність, перевантажувальна здатність, маса та розмір ваг, за ступенем морозостійкості, пило- та вологостійкості;
- За типом підключення до оператора;
- За списком функцій.
Існують також підвісні ваги, тип яких вважається спеціалізованим.
Розглянемо всі перелічені типи пристроїв більш детально.
Елементна база
Кранова вага задіяна у складних автоматизованих виробничих процесах, що використовуються у виробничій або складській діяльності при роботі з великими обсягами та важкими вантажами у складних умовах.
Втім, сам пристрій не складний. Насправді конструкція вагового пристрою досить проста та зручна в експлуатації.
Незалежно від типу кранових ваг, їх встановлення складається з наступних компонентів:
- кріпильні петлі;
- сталевий корпус;
- вбудований індикаторний дисплей;
- вантажоприймачі для підвішування предметів зважування в мішках або на такелажі;
- термістор;
- батарея;
- дистанційне керування.
Це базовий набір кранових ваг, який в залежності від моделі може бути доповнений та модифікований іншими елементами.
Тому для автоматизації складського обліку предметів зважування необхідні ваги з інтерфейсом RS232 та відповідне програмне забезпечення. Крім того, в автоматичний ваговий комплекс може бути вбудоване вагове обладнання, яке дозволяє зберігати, обробляти та передавати по комп'ютерній мережі системи автоматичного керування результати зважування, що складаються у вигляді паперових рахунків-фактур, звітів тощо.
Характеристики
Використання та експлуатаційний потенціал визначають технічні характеристики кранових ваг, які формулюються заводом на етапі виробництва обладнання.
Тому різниця між різними типами кранових ваг полягає в наступному:
- Вантажопідйомність. Тому на ринку є напівтонні та п'ятдесятитонні моделі.
- Діапазон температурної компенсації. Більшість кранових ваг призначені для роботи у важких умовах експлуатації. Входить до складу холодильника та компаунду. Якісні моделі можуть успішно працювати при температурах від -10 до -20 до +40 градусів Цельсія без втрати ефективності.
- Ступінь герметичності та індикація дисплея. Якщо ви купуєте ваги для роботи в приміщенні, що добре провітрюється, з помірною вологістю, вибирайте пристрій зі ступенем захисту IP54 від вологи і пилу. Для зовнішнього застосування, щоб зберегти точність вимірювань обладнання, необхідно придбати обладнання зі ступенем захисту IP67.
- Запас міцності на розрив. Для організацій з високим ступенем ризику (наприклад, при перевантаженні великих шматків металу із залізничних вагонів, морських та річкових суден) необхідно вибирати шкалу з більшою міцністю, кратною 5. Середньою вважається шкала 3-кратної міцності на розтяг.
Тому характеристики кранових ваг – це перше, на що варто звернути увагу під час виборів. Інші параметри, згадані у статті, визначають зручність експлуатації, а не технічні можливості.
Тип підключення до оператора
Найдешевші застарілі кранові ваги з'єднуються з оператором кабелем. Сьогодні вони практично не використовуються, їх замінили радіоканальні, інфрачервоні, bluetooth та WI-FI моделі.
Вартість кранових ваг безпосередньо залежить від складності технічних параметрів та широти можливостей контролю.
Бюджетні ІЧ-моделі керуються простим пультом без цифрового екрана. Дальність передачі сигналу лише 10-15 метрів.
Більш дорогі агрегати оснащені посиленими блоками радіокерування, здатними передавати сигнали на відстань до 25 м. Крім того, деякі комплекти входять пульти радіоканалу, що дозволяють одночасно упр.авляти групою ваг.
Високотехнологічна модель є крановими вагами з індикацією на пульті та корпусі ваг, здатні передавати сигнали на відстань до 50 метрів.
Моделі нового покоління оснащені модулями бездротової передачі даних WI-FI та Bluetooth. Чим вони гарні:
- Вагами можна керувати не з пульта, а зі звичайного мобільного пристрою;
- Ви можете контролювати кілька ваг одночасно;
- Ви можете отримувати дані з ваг (інтегрувати їх у програми інвентаризації) та керувати агрегатом.
Для порівняння: кранові ваги з радіоканалами та управлінням по Wi-Fi — найпрактичніші. Панель «Додатково» дозволяє керувати масштабом з відривом 100-200 метрів. Однак слід пам'ятати, що багато кранових ваг можуть комплектуватися будь-яким блоком керування і додатковим пультом дистанційного керування.
Список функцій
Загальні основні функції відповідають стандарту електронного вагового обладнання, включаючи функцію зважування та функцію компенсації ваги тари.
Крім того, кранові ваги також можуть включати такі функції:
- Фіксована маса "HOLD";
- Повернутися до нуля;
- Збереження енергії;
- Переключити режим відображення брутто/нетто;
сума; - Стабільні показання.
Спеціальні типи ваг
Особливо виділимо кілька видів кранового вагового обладнання. До перших відносяться це удароміцні кранові ваги, визначення яких характеризує їх як пристрої з міцним корпусом з міцного алюмінієвого сплаву. Вони призначені для роботи у складних умовах на будівельних майданчиках та у важкій металургії.
Другий тип – це високотемпературні кранові ваги, які підходять для ливарних цехів із температурою понад 1000 градусів. Їхні корпуси виготовлені із спеціального жароміцного сплаву, а дисплей індикатора захищений захисним теплозахисним екраном.
Третій тип - ваги кранові для друку чеків - це ваги, пульт дистанційного керування яких не тільки надсилає та приймає радіосигнали, а й передає результати на вбудований принтер для друку чеків.
- Вибір правильного розміру тактичного взуття – ключ до комфорту та безпеки у будь-яких умовах. У статті ми розповімо, як правильно виміряти стопу, врахувати особливості моделей Cobra та вибрати оптимальний розмір для максимальної зручності. Дізнайтеся корисні поради та уникайте помилок при покупці!
- Відкрийте для себе платформні ваги: навіщо вони потрібні і як вибрати найкращі. У нашій статті ми докладно розглянемо сфери застосування платформних ваг, їх основні переваги та ключові характеристики. Дізнайтеся, які параметри важливо враховувати при виборі цих ваг для вашого бізнесу чи виробництва. Готові до точних та надійних вимірів? Тоді наша стаття – ваш надійний путівник у світі платформних ваг!