Різновиди, принцип роботи, сфери застосування детекторів валют.
У століття стрімкого розвитку поліграфії та технологій офсетного друку підробити банкноти набагато простіше, ніж двадцять років тому. Майстерності у своєму «ремеслі» досягло такого високого рівня, що часом навіть досвідчені фахівці не можуть відрізнити правду від підробки без застосування спеціального обладнання. Саме про такий пристрій ми й поговоримо сьогодні. Як ви могли здогадатися, подальша розповідь обертатиметься навколо так званих детекторів валюти. Виникає закономірне питання, що таке детектор готівки та як працює цей прилад?
Детектор валют (ДВ) — це пристрій, який дозволяє аналізувати банкноти на справжність. Відразу слід наголосити, що критерії верифікації залежать від моделі. Існують також рішення, які оцінюють одразу весь набір маркерів справжності для більш точної та повної роботи.
Що ж тепер, коли ми познайомилися з ДВ, можна перейти до обговорення особливостей його устрою та роботи. Отже, як працює детектор банкнот, і як він приносить фальшиві купюри на чисту воду?
Основними вузлами ДВ є приймач та передавач. В автоматичній моделі сигнал від передавача надходить безпосередньо до приймача, потім інформація обробляється процесором, а звідти надходить на індикатор, що повідомляє про результати перевірки.
Існують і інші моделі, які називаються уявленнями. Серед них використовуються датчики випромінювання, користувач уже оцінив візуальну інформацію, на підставі якої ухвалює рішення про справжність банкноти.
З точки зору використання та експлуатації детектор валют дуже простий та зручний. Під час початкового налаштування можуть виникнути невеликі труднощі.
Налаштовуємо детектор валют
Тим, хто постійно ганяється за ідеями, буде цікавим цей розділ - Як користуватися валютним детектором, з чого почати? Зараз ми вам все розповімо.
По-перше, ми вводимо критерії перевірки через параметри пристрою. Налаштування параметрів визначають критерії, які DV буде застосовувати під час обробки кожної нотатки. При невідповідності цифрового шаблону та банкноти, що перевіряється, так звана «підробка» відкладається у спеціальну «кишеню» для більш глибокої експертизи представниками уповноважених установ.
Під час налаштування вводяться такі критерії:
- знак(магнітний, водний);
- мікротекст;
- вкраплення волокон;
- мітки, які з'являються в УФ-спектрі;
- інфрачервоні мітки;
- різні відтінки фарби.
Іноді для калібрування приладу вдаються до майстра налаштування – спеціальному програмному забезпеченню, що дозволяє завантажити необхідні параметри в ДВ прямо з комп'ютера.
Види детекторів банкнот та їх характеристики
У першій частині огляду ми згадували про типи детекторів валют і про те, що пристрої поділяються на автоматичні та переглядові. Як випливає з назви, автоматизований пристрій самостійно аналізує банкноти, надає результати перевірки оператору. Вони зручні тим, що не припускають наявності у співробітників агентства спеціальних знань, а крім того, можливість помилок, спричинених людським фактором, зводиться до нуля.
Щодо нюансів роботи в автоматичному режимі, то деякі з цих пристроїв можуть одночасно перевіряти лише одну сторону купюри або обидві.
Сканер є безкорисним без досвідченого оператора, який розуміє стандарти, яким повинні відповідати справжні банкноти. Методи спостереження поділяються на дві підкатегорії: інфрачервоні та ультрафіолетові.
В останніх моделях використовується антистоксова детекція, яка вважається найнадійнішим методом виявлення підробок. На сірому фоні банкноти видно зелене маркування, появу якого можна вважати очевидною ознакою оригінальності банкноти.
Де використовується детектор валют?
Відповідь на це питання навряд чи стане одкровенням, оскільки зрозуміло, що пристрій насамперед призначений для банків та фінансових установ. Тим не менш, все більше і більше DV з'являються у касах супермаркетів, торгових центрів та розважальних центрів. Устаткування широко використовується у різних сферах торгівлі та обслуговування.
Рейтинги кращих детекторів валют
Якщо ви оберете детектор валют сьогодні, рейтинг буде свого роду еталоном, на який ви можете покластися в оцінці того чи іншого обладнання.
- Dors 145. УФ-модель від китайського виробника. Широкий приймач дозволяє одночасно перевіряти кілька банкнот. Відмінний приклад поєднання компактності, функціональності та скромної вартості.Детектор дрібних документів (паспорт, водійське)посвідчення тощо) за потреби
- Спектр 5. Розробка українського НУО «Спектр. Подивитися УФ-обладнання у міцному металевому корпусі. Переваги: колективне виявлення на великій площі, сильне світло.
- Dors 200 M1. Компактний автоматичний прилад із розширеним набором датчиків: магнітний датчик, оптичний датчик, інфрачервоний датчик. Для доларових купюр 1988 року.
- Dors 30 є кишеньковим візуалізатором магнітних маркерів. Портативна модель із живленням від двох батарей AG-1. За рахунок десятикратного збільшення оптики.
Наступні думки допоможуть підбити підсумок огляду. Автоматизовані моделі набагато дорожчі за переглядові, але в цьому випадку ви платите за зручність, швидкість перевірки і практично нульову ймовірність помилки. З іншого боку, перегляд пристроїв — теж чудовий варіант для роботи. Різниця лише в тому, що вам доведеться витратити деякий час на навчання оператора роботі з пристроєм.
- Відкрийте для себе платформні ваги: навіщо вони потрібні і як вибрати найкращі. У нашій статті ми докладно розглянемо сфери застосування платформних ваг, їх основні переваги та ключові характеристики. Дізнайтеся, які параметри важливо враховувати при виборі цих ваг для вашого бізнесу чи виробництва. Готові до точних та надійних вимірів? Тоді наша стаття – ваш надійний путівник у світі платформних ваг!
- Вивчаємо електронний кантер: унікальні можливості та сфери застосування. У нашій статті ми розповімо про ключові особливості електронного кантера та його застосування у різних галузях. Дізнайтеся, як цей інструмент забезпечує точні та ефективні виміри для ваших завдань. Чи готові заглибитися у світ електронних кантерів? Тоді ласкаво просимо до нас у статтю!