Як вибрати ваги для торгівлі види та характеристики?

Взагалі, складські ваги — це не просто моделі, призначені для торгових залів та кас. Також це ваговий пристрій, який можна експлуатувати без сторонніх очей на складах, підсобних приміщеннях та інших місцях тимчасового зберігання товарів. Щодо торгових ваг, то в цій статті ми розглянемо всі види обладнання, які так чи інакше пов'язані з випуском товарів.
Почнемо із загальних конструктивних відмінностей, загальних для всіх типів вагового обладнання.
- Механічна модель являє собою систему
вантажів та важелів. Інформація щодо якості продукції вказана стрілками на шкалі.
- Електромеханічні пристрої також схильні до левериджу, але замість виведення інформації на ваги інформація виводиться на екран. Електромеханічні моделі швидше зношуються і стають непридатними, ніж механічні.
- Електронні - повністю автоматичне обладнання, ядром якого є тензодатчик, дані якого зчитуються та розпізнаються мікропроцесором.
Розмаїття конструктивних рішень повною мірою актуальне для підлогових торгових рішень та обладнання для роботи складу. Донедавна електронні складські ваги були рідкістю для професійних підприємств. Усі зважування здійснюються на механічній платформі без різниці в точності та швидкості.
Різні складські ваги
Почнемо нашу імпровізовану екскурсію зі складу, плавно перейшовши до каси. Складські ваги діляться на три табори: лічильні ваги, ваги підлоги, складські ваги і кранові ваги.
Рахунок використовується для контролю індексу ваги однотипних товарів при відвантаженні. Відображає загальну вагу та кількість відправлення згідно з попередньо введеними параметрами. Наприклад, при зважуванні оператор вказує масу предмета, а ваги самостійно підраховують кількість. Таке налаштування дозволяє значно прискорити складські операції та скоротити витрати на персонал.
Ці пристрої мають невелике обмеження за вагою – до 200 кг, тому їх не можна використовувати для перенесення важких вантажів. Однак є інші моделі – ваги підлоги.
Підлогове обладнання для зважування має бути розділене на чотири підкатегорії:
- Платформенні – для зважування великогабаритних вантажів до 3 тонн;
- Палетні — упор на використання піддонів;
- Стрижневі – забезпечує довгу вантажну роботу;
- Низькопрофільні – майданчик висотою не більше 6 см, на який зручно закочувати різні цілісні ємності.
З цього писку особливий інтерес викликають ваги, які часто плутають з безмінами. Основна відмінність між версіями для лотка та стійки полягає у конструкції платформи. У стрижневих установках це дві незалежні балки, оснащені датчиками, і їхня робота синхронізується хостом. Палетна версія відрізняється від стрижневої U-подібним профілем вимірювальної платформи. Ця функція значно звужує можливості ваг, обмежуючи їх лише палетами.
Щодо інших особливостей, ваги п-подібні палетні мають діапазон зважування від 500 до 3000 кг, точність від 0,2 до 1 кг та автономне харчування. Серед недоліків можна виділити низьку точність та необхідність додаткового налаштування перед початком робочої зміни.
Третій тип складських ваг відомий під загальною назвою «кранові». Багато виробничих майданчиків використовують підвісний або крановий тип. Вони працюють разом із тензодатчиками, що передають імпульси на електронну плату. Мікропроцесор перетворює електричне значення на цифрове зображення на дисплеї.
Грузопідйомні ваги використовуються на вокзалах, складах, комунальних, промислових, торгових підприємствах та відкритих майданчиках. Є дві версії: динамометрична (MKV) та цифрова. Блоки MKV мають повністю механічний характер і нині малопридатні.
Ваги для торговельних залів
Зі складу ми плавно перейдемо до торгового залу, де ви зможете знайти торгові ваги Дніпровес, Центровес, Олімп та багатьох інших популярних в Україні брендів. Настільна версія має такі особливості:
- Автоматичний розрахунок суми за введення вартості одного кілограма
- Підрахунок загальної вартості кількох предметів
- Швидкий рахунок здачі
- Створення звітів про продані товари. Це зручна опція для власників, які стежать за динамікою продажу та працюють над покращенням показників конкретної групи товарів.
Вище ми згадали складські палетні ваги як незамінне рішення для обліку, зберігання товарів. Не менш інтегральною версією, але вже використовуваною в торгових залах є пакувальні ваги, які допомагають персоналу супермаркету.ділити товари, перетворюючи їх на окремі позиції. Крім того, фасувальні ваги активно використовуються на підприємствах громадського харчування для зважування інгредієнтів та готових страв.
Що потрібно знати під час вибору торгової ваги?
Багато сучасних моделей мають опції для підвищення ефективності процесу транзакцій.
- Визначити масу нетто упакованого товару. Спочатку контейнер зважують. Дані зберігаються у пам'яті пристрою. Автоматична вага тари додається в міру обробки товарів, що прискорює процес підрахунку.
- Розрахунок здачі. Практично всі останні моделі вміють підсумовувати вартість товарів та виявляти зміни.
- Визначити вартість однієї одиниці. Для розрахунку штук інформація про товар попередньо заноситься в пам'ять пристрою.
- Доступ до ціни. Касир може призначити вартість кілограма товару будь-якій цифровій клавіші.
Ми розглянули всі моделі вагового обладнання, крім лабораторних ваг, які не використовуються в торгівлі, призначені для ювелірних майстерень, хімічних заводів та медичних установ.
- Вибір правильного розміру тактичного взуття – ключ до комфорту та безпеки у будь-яких умовах. У статті ми розповімо, як правильно виміряти стопу, врахувати особливості моделей Cobra та вибрати оптимальний розмір для максимальної зручності. Дізнайтеся корисні поради та уникайте помилок при покупці!
- Відкрийте для себе платформні ваги: навіщо вони потрібні і як вибрати найкращі. У нашій статті ми докладно розглянемо сфери застосування платформних ваг, їх основні переваги та ключові характеристики. Дізнайтеся, які параметри важливо враховувати при виборі цих ваг для вашого бізнесу чи виробництва. Готові до точних та надійних вимірів? Тоді наша стаття – ваш надійний путівник у світі платформних ваг!