Що таке штабелери та де вони використовуються. Відмінність штабелера від навантажувача.
Шукаєте вантажну техніку для свого складу? Ознайомтеся з асортиментом, доступним на ринку! Виробники пропонують широкий спектр техніки для вирішення різних завдань: штабелери, навантажувачі, річтраки тощо. Вони дуже схожі один на одного. Рекомендуємо розглянути основні відмінності, зосередивши увагу на техніці укладання.
Що таке штабелер?
Штабелер є компактним і гнучким складським обладнанням, оснащеним підйомним механізмом і вилами. Для підйому піддонів та укладання на піддони штабельованих товарів на складах. Штабелери користуються великим попитом при роботі в невеликих приміщеннях з вузькими проходами між полицями.
Зручний та простий у використанні пристрій, що добре зарекомендував себе на підприємствах, яким необхідно переміщати вантажі в межах 50 метрів та піднімати на висоту 2,7-3 метри. Крани-штабелери значно полегшують роботу співробітників складу та прискорюють логістику. Процес штабелювання піддонів разом кілька разів.
Конструкція та принцип роботи штабелера
Отже, що таке штабелер і як він працює? Пристрій зібраний із чотирьох основних компонентів:
- гідроциліндр або електропривод (залежно від моделі);
- двох вил;
- колісна база;
- навантажувальна щогла та система керування.
У конструкції немає противаги для зменшення габаритів пристрою. Піддон піднімають над опорною консоллю з центром тяжіння між піддоном та щоглою.
Штаблер майже безшумний. Він на порядок маневреніший за вилковий навантажувач, що робить його придатним для використання в приміщеннях з вузькими проходами. Колеса обладнані гальмами, щоб штабелер залишався стійким під час підйому піддонів.
Чим штабелер відрізняється від аналогічної складської техніки?
Штабелери часто плутають із річтраками та навантажувачами. Однак це три різні пристрої. Одна особливо велика різниця між штабелерами та навантажувачами.
Перший допомагає штабелювати товари на складах зі стелажами. Другий призначений для завантаження. Навантажувачі можна використовувати для підйому продуктів на певну висоту, але якщо у вас встановлена передня частина для захоплення вантажу. Але в цьому випадку навантажувач не може зрівнятися зі штабелеукладачем за маневреністю та компактністю.
Інше питання – Річтраки або штабелери: тут різниця не дуже зрозуміла. Всі вони використовуються для перевезення товарів територією невеликого складу, укладання їх на стелажі. Обидва вони працюють у обмеженому просторі. Річтраки можна назвати багатофункціональними штабелерами. Основна відмінність:
- Відмінності у конструкції підйомного механізму.
У даній техніці щогла повністю нерухома. Каретка або захватна вилка рухаються лише вгору або вниз. Для підйому вантажу на висоту півтора метра цього більш ніж достатньо.
Річтраки також мають висувну щоглу або модель з висувним візком. Таким чином, вантажі можна піднімати на мінімально можливому просторі та розміщувати з високою точністю на максимально допустимій висоті.
- Висота підйому палет.
За допомогою штабелеукладача вантаж можна піднімати на висоту 1,5-6 м. Для стандартного складу з невеликим товарообігом це стандартна висота полиці.
Річтраки можуть піднімати вантажі на висоту 12-15 м. Для зручності та безпеки оператора на складі щогла може нахилятися разом із вилами для збереження балансу ланки транспортування вантажу, обладнання оснащене додатковою системою відеоспостереження тощо.
- Умови управління
Більшість штабелерів керуються дистанційно або через невелику вбудовану платформу. Річтрак оснащений повністю функціональною кабіною.
- Продуктивність
Працюйте швидше з річтраком. Завдяки високій маневреності, компактній конструкції, рухливій щоглі штабелюється вдвічі швидше за штабелеукладач.
Однак важливо відзначити, що штабелеукладачі є більш простою та дешевою технологією в експлуатації. Вступні вимоги до роботи з таким обладнанням менш жорсткі. Вартість експлуатації штабелеукладача в 1,5-2 рази нижча за вартість обслуговування складного обладнання. Тому, навіть з огляду на високу продуктивність річтраків, їх використання можна вважати економічно вигідним лише на високоміцних складах з високими стелажами та вузькими проходами.
Типи штабелерів
Штабелери розрізняються за типом органів управління, радіусом повороту, шириною вил, типом і ємністю вбудованих акумуляторів та іншими параметрами. Існують також моделі, спеціально призначені для штабелювання відер, а не піддонів.
Але як основний параметр враховується тип підйомного механізму.
Розрізняють ручні (гі
дравлічні), напівелектричні та електричні штабелери. Перший — найпростіший, бюджетний та компактний. Два інших значно полегшують роботу оператора, а ефективність виробництва вища.
Ручний гідравлічний штабелер
Це технологія, що штовхає, з 1 гідроциліндром. Компактний укладальник може використовуватися для штабелювання товарів усередині стелажної системи. Він може піднімати вантажі до 1 тонни на висоту 3 метри.
Електричний штабелер
На відміну від ручних пристроїв, рідина, що надходить у циліндр, тут перекачується електронасосом. Відрізняється високою продуктивністю та підходить для складів з великим товарообігом.
Електричні штабелери можуть піднімати піддони вагою до двох тонн на висоту до п'яти метрів без будь-яких активних зусиль з боку менеджерів.
Напівелектричний
Тут масляний насос запускається двигуном. Він може піднімати вантажі до 1 тонни на висоту 3,3 м. Напівавтоматичний укладальник може переміщати до 60 піддонів за зміну. Підходить для складів середньої потужності.
Як вибрати штабелер?
Якщо ви дочитали до цього місця, значить, ви хоч трохи розумієте, як вибрати укладальник, його застосування безпосередньо залежить від властивостей та конструктивних особливостей.
При виборі обладнання, що штабелює, зверніть увагу на:
- Радіус повороту визначає допустиму ширину проходу між полицями.
- Ширина робочого каналу. Визначає мінімальний розмір простору необхідного для нормальної роботи приладу. Вимірюється у міліметрах. Тобто, при ширині каналу 3000 мм, апарат здатний маневрувати в каналах довжиною 3 метри і більше.
- Залишкова вантажопідйомність. Чим більша висота щогли, тим нижче вантажопідйомність обладнання. Тому в цілому при виборі штабелера звертайте увагу на максимально допустиму вагу вантажу на максимальній висоті.
- Ємність батареї. Місткість акумулятора впливає не тільки на тривалість безперервної роботи, але і на ємність навантаження, що залишилася. За інших рівних з більш потужною батареєю насос може створювати більший тиск у гідросистемі підйомника.
Зверніть увагу також на конструктивну висоту обладнання, ширину візка (для промислових піддонів або європіддонів), швидкість підйому по вертикальній осі, швидкість по горизонтальній осі тощо.
- Відкрийте для себе платформні ваги: навіщо вони потрібні і як вибрати найкращі. У нашій статті ми докладно розглянемо сфери застосування платформних ваг, їх основні переваги та ключові характеристики. Дізнайтеся, які параметри важливо враховувати при виборі цих ваг для вашого бізнесу чи виробництва. Готові до точних та надійних вимірів? Тоді наша стаття – ваш надійний путівник у світі платформних ваг!
- Вивчаємо електронний кантер: унікальні можливості та сфери застосування. У нашій статті ми розповімо про ключові особливості електронного кантера та його застосування у різних галузях. Дізнайтеся, як цей інструмент забезпечує точні та ефективні виміри для ваших завдань. Чи готові заглибитися у світ електронних кантерів? Тоді ласкаво просимо до нас у статтю!