Що таке маркувальне обладнання?
Маркування товарної продукції регулюється Законом України про захист прав споживачів. У ньому йдеться, що кожен покупець повинен мати доступ до всіх відомостей про товар. Інформація має бути чіткою і у справі. Для цього застосовні маркування на етикетках і документах, і як заводи, так і дистриб'ютори повинні їх дотримуватись. Але слід розуміти, що якщо товар, що їм продається, не має належного маркування, відповідальність за порушення несе він (а не виробник). Тому ми рекомендуємо кожному торговому підприємству придбати всі витратні матеріали для маркування (етикетки, бирки тощо), а також обладнання для автоматичної роботи з ними.
Яка користь від маркування?
Етикетки — це спосіб наочного та лаконічного уявлення даних про продукт, призначений для ідентифікації (а не тільки). Розмітка представлена у різних формах:
- графіка (наприклад, значок Еко тощо);
- 2D або 3D штрих-коди;
- тест;
- умовного позначення і т.д.
Отже, навіщо потрібні товарні етикетки? Він виконує три ключові завдання:
- Поставити до відома. Етикетка містить всю інформацію про товар, важливу для зацікавлених сторін (покупців, органів контролю, персоналу тощо). Перелік необхідних даних регулюється законодавством України. Також продавець може додати будь-яку іншу інформацію, яку вважатиме за необхідну.
- Дозволяє ідентифікувати продукт.
- Мотивуйте.
Переконати потенційних споживачів купити товар.
Ми вже говорили, що товар маркується на заводі або він може бути промаркований продавцем на складі, у фасувальному цеху або в офісі продажів. Відповідно є промислове маркувальне обладнання та торгівля. До перших належать контактні та безконтактні пристрої, що завдають маркування безпосередньо на товар або термоетикетки.
У торгівлі маркування може бути досягнуто лише шляхом прикріплення етикетки. Тому брендувальне обладнання є компактним і зручним пристроєм, що дозволяє автоматично наносити маркування на етикетки/бірки і товар безпосередньо на складі або в торговому залі.
Ми поговоримо про нього.
Що таке маркувальне та етикетувальне обладнання
Етикетки — зручне і доступне джерело найважливішої інформації про товар. Найчастіше друкується на:
- найменування товару;
- дані виробника;
- склад;
- термін придатності тощо.
Етикетки наклеюються на упаковку на видному місці, добре читаються та надійно закріплюються. Для маркування, а точніше мітки, використовується кілька видів обладнання. Яке маркувальне та етикетувальне обладнання ви оберете, залежить від типу етикеток (вони бувають з клейовим шаром і без нього, представлені у вигляді шовних або інших етикеток і т. д.), параметрів тари, вимог, що висуваються до процесу етикетування та маркувального обладнання. продуктивність.
Класифікація торговельного обладнання
Теги товарів можна відрізнити один від одного за кількома параметрами:
- ступінь автоматизації. Устаткування ділиться на ручне, напівавтоматичне або повністю автоматичне;
- Функція. Що вміє цей пристрій: тільки фіксувати етикетки (приклеювати, пришивати, прикріплювати до пластикових тримачів) або друкувати дані на етикетках (використовувати при використанні паперу, що самоклеїться або термоетикеток);
- мобільність. Існують портативні, стаціонарні чи ручні пристрої.
За першим параметром найпростіше обладнання це механічна етикетувальна машина для маркування друкованих - аплікатор, і механічний голчастий пістолет для наклеювання етикеток за допомогою пластикового тримача (такі пістолети, як і пластикові тримачі, можна знайти у нас у знайшов на сайті). /p>
Напівавтоматичне обладнання з електронікою також друкує інформацію на етикетках, подає етикетки з рулонів, відклеює та закріплює їх на упаковці (теж зазначено в каталозі).
Найскладнішим обладнанням є автоматична етикетувальна машина та протокольна система. Блоки, що вбудовуються, встановлюються в корпусах конвеєрів на виробничих і пакувальних лініях для маркування безконтактним або гладким способами. Але це вже промислове обладнання і, як правило, не призначене для прямого роздрібного використання.
Маркувальне обладнання для невеликих виробництв, складів, торгових компаній
У таких організаціях поширені компактні кишенькові пристрої:
- Маркіратори. Підходять для нанесення етикеток, що самоклеяться, подаються з рулонів для нанесення. У ході цього процесу може бути роздрукована інформація про товар (зазвичай суворо обмеженою кількістю рядків таімволів).
- Аплікатор. Це невеликі, легкі пристрої, які можна тримати в руках та функціональні можливості яких призначені лише для нанесення готових етикеток. Конструкція є невеликою коробочкою з рулоном етикеток всередині. Він закріплений на ручці та забезпечений отвором, через який можна подавати стрічку. Оптимальним варіантом для малого бізнесу є електронний аплікатор маркерів, який подає стрічку одним натисканням кнопки або торкаючись коробки поверхні контейнера.
- Етикет-пістолети підходять для самоклеючих та паперових або термоетикеток, друку штрих-кодів та/або додавання. Інформація про товар. Популярний серед торгових мереж. Інформація про друк вводиться вручну на комп'ютер, попередньо завантажується в пам'ять пістолета або переноситься з бази даних.
Для маркування у торгових мережах, пакувальних цехах, складах тощо. Також можна використовувати компактний термопринтер. Тут друк наноситься на етикетку методом термоперенесення (фарба не потрібна). Готові етикетки наносяться вручну або аплікатором.
Стаціонарне маркувальне обладнання для великих підприємств
Це промислове обладнання, встановлене на конвеєрних лініях або працює автономно. Існує кілька видів таких пристроїв:
- Аплікатор. Як і ручні етикетирувальники, вони використовують стандартні самоклеючі етикетки, але наносяться автоматично при високій швидкості подачі. Конструктивно він зібраний із фіксатора рулону, механізму приводу стрічки, стрипера, сервоприводу та аплікатора.
- Етикет-автомати. Вони прикріплюють етикетки до контейнерів і друкують на них дані. На відміну від ручних етикеток, вони працюють автоматично і можуть друкувати до 800 етикеток на хвилину та більше. Деякі моделі мають обмеження щодо товщини підкладки, ширини та довжини етикетки.
- Етикет-системи. Це спеціалізоване обладнання (група обладнання), призначене для конкретного виду продукції або упаковки та застосовується для обробки складної упаковки (нерівної, круглої, асиметричної).
Устаткування може включати стабілізатори пляшок, преси, аплікатори, преси та інше обладнання. Крім того, може бути увімкнений термотрансферний принтер для друку на термоетикетках.
Все представлене на ринку сучасне обладнання широкого спектру, як ручне, так і стаціонарне, відрізняються один від одного набором характеристик, в основному пов'язаних з типом витратних матеріалів. Для вибору оптимального варіанта під ваше завдання рекомендуємо звернутися до консультанта у інтернет магазині Сфера Вагів, який допоможе вибрати.
- Відкрийте для себе платформні ваги: навіщо вони потрібні і як вибрати найкращі. У нашій статті ми докладно розглянемо сфери застосування платформних ваг, їх основні переваги та ключові характеристики. Дізнайтеся, які параметри важливо враховувати при виборі цих ваг для вашого бізнесу чи виробництва. Готові до точних та надійних вимірів? Тоді наша стаття – ваш надійний путівник у світі платформних ваг!
- Вивчаємо електронний кантер: унікальні можливості та сфери застосування. У нашій статті ми розповімо про ключові особливості електронного кантера та його застосування у різних галузях. Дізнайтеся, як цей інструмент забезпечує точні та ефективні виміри для ваших завдань. Чи готові заглибитися у світ електронних кантерів? Тоді ласкаво просимо до нас у статтю!