Що таке аналізатор вологості та як він працює.
Визначення вмісту вологи в різних продуктах має особливе значення, оскільки від цього показника безпосередньо залежать умови зберігання, особливості обігу та термін придатності. Через це лабораторний вологомір або аналізатор вологості можна знайти практично в кожній лабораторії, пов'язаній з такими галузями, як харчова, фармацевтична, хімічна та сільськогосподарська.
Це електронний лабораторний прилад, що використовується для оцінки різниці якості речовини, що тестується у вихідному стані і після процесу сушіння. Користуватися гігрометром на вазі дуже просто: помістіть продукт у відведену камеру в корпусі приладу, задайте необхідні налаштування і запустіть.
У цій статті ми докладно пояснимо, що таке аналізатор вологості та як він працює.
Як працюють аналізатори вологості
Що сталося із внутрішнім продуктом і як проводився аналіз вологості?
Пристрій працює за термогравіметричним принципом, тобто за принципом втрати маси при сушінні.
Ваговий вологомір включає два функціональні модулі зважування і нагріву. Для оцінки вологості прилад спочатку фіксує початкову вагу зразка, потім нагріває та сушить продукт за допомогою інфрачервоних або галогенних нагрівальних ламп, при цьому вбудовані ваги постійно відстежують зміну ваги зразка. Як тільки продукт перестане втрачати масу, прилад вимикають та обчислюють вологість по різниці між початковою та кінцевою вагою зразка.
Після акустичного сигналу лабораторний вологомір відображає отримані дані.
Переваги аналізатора вологості
Забігаючи вперед: це економія на всьому.
Насправді, альтернативою лабораторному гігрометру є ручний метод сухої ваги, або, іншими словами, метод безпосереднього вимірювання вологості. Він є найбільш точним, але передбачає одночасне використання сушарки, високоточних ваг та сушарки, що робить процес дорогим та трудомістким.
Використання аналізатора вологості енергоефективніше, швидше і дешевше. Як мінімум зразок в аналізаторі нагрівається за рахунок поглинання інфрачервоного випромінювання приладу, що вимагає мінімального часу. А в духовці виріб нагрівається за рахунок конвекції, тому на сушіння йде більше часу та сил.
Типи аналізаторів вологості
По-перше, вологоміри мають різні типи нагрівальних елементів – інфрачервоні та галогенні.
Хоча галогенне опалення також відоме як ІЧ-технологія, воно відноситься до традиційних інфрачервоних випромінювачів. У порівнянні з ними виграють галогенні лампи: маса цього випромінювача набагато менша, ніж у традиційних інфрачервоних випромінювачів, тому прилад може швидко досягати потрібної температури, а розподіл тепла є рівномірним та контрольованим.
Крім того, при виборі обладнання особливу увагу слід приділити наступним параметрам:
- Визначає рівень похибки для вологості. Він має бути мінімальним, не більше 1,0. Найдорожчі пристрої випускаються з дискретністю 0,0001%.
- Об'єм внутрішньої пам'яті та її загальнодоступність. Це важливо, якщо лабораторія багаторазово аналізує ті самі зразки з використанням одного і того ж продукту. Так, наприклад, багато моделей, які ми показуємо, пам'ятають до 1000 вимірів.
- Діапазон вимірювання вологості. Моделі аналізаторів, що вимірюють 10-15% діапазону, вважаються найточнішими. Однак, вибір необхідної шкали вимірювань залежить від типу досліджуваного зразка.
- Можливість аналізу багатокомпонентних зразків.
- Кількість різних режимів роботи (і як часто вони зустрічаються) та можливість введення єдиного параметра.
- Максимальна температура нагрівання.
- Можливість імпорту та експорту даних.
- Тип інтерфейсу (RS232, USB, Wi-Fi).
- Максимальний час висихання.
- Параметри ваг: максимальна межа зважування, дисперсія та ін.
Ви можете отримати детальну консультацію у консультантів в інтернет-магазині «Сфера Терезів», які допоможуть вибрати вологомір.
Області застосування аналізаторів вологості
Ці прилади входять до переліку стандартного обладнання багатьох сучасних лабораторій. Цей прилад дозволяє визначити:
- Вологість однокомпонентної сировини.
- Вологість готового продукту.
Аналізатори загального призначення існують у кожній галузі – харчової, сільськогосподарської, хімічної, фармакологічної. У цьому випадку предметами аналізу можуть бути:
- Будівельні матеріали (бетон, дерево, фарба);
- Гума та каучук;
- Сільськогосподарська продукція (насіння, добрива, зерно);
- Продукти харчування (хліб та кондитерські вироби, борошно, табак, м'ясо, чай та ін.);
- Тканини та текстиль;
- Фармацевтичні препарати;
- Полімерний матеріал;
- Неорганічний порошок тощо
Зазвичай використовують зразки з початковою масою 35-150 г. Для продуктів із вмістом вологи менше 1%, тобто. дуже низьким, знадобиться зразок більшої маси, щоб зменшити відносну похибку.
Режими
Які режими роботи може мати пристрій. Звісно, аналізатори вологості різних виробників можуть мати певні базові режими. Наприклад, стандартний, прискорений (первинне нагрівання при вищій температурі, за таймером, ручний режим, коли оператор самостійно зупиняє процес вимірювання тощо).
Підіб'ємо підсумок
Сучасний термогравіметричний вологомір є лабораторним приладом, оснащеним переносним ексікатором і вбудованими високоточними вагами. Вони оцінюють вологість різних речовин з точністю від однієї десятої до однієї тисячної.
Вони портативні і можуть працювати з крихітними зразками – вагою до 150 грамів. Вбудований галогенний або інфрачервоний нагрівальний модуль сушить (зневоднює) продукт, а ваги зважують його до, під час та після сушіння.
Нагрівач довговічний, безпечний і не створює магнітних полів, які можуть вплинути на точність ваших ваг.
Зазвичай на дослідження зразка потрібно 5-15 хвилин залежно від встановленого режиму (порівняно з 6 годинами для традиційних методів з використанням ексікатора). Температура нагрівання варіюється від 30 до 180 °C.
Електронні аналізатори вологості прості та зручні у використанні. Оснащений цифровим екраном та інтуїтивно зрозумілою клавіатурою. Аналіз починається відразу після завантаження товару та вибору параметрів. Більшість обладнання може працювати в автоматичному, напівавтоматичному та ручному режимах. Аналіз зазвичай закінчується, коли вага продукту перестає падати, але оператор може вибирати між дослідженням за таймером або алгоритмом сушіння.
- Відкрийте для себе платформні ваги: навіщо вони потрібні і як вибрати найкращі. У нашій статті ми докладно розглянемо сфери застосування платформних ваг, їх основні переваги та ключові характеристики. Дізнайтеся, які параметри важливо враховувати при виборі цих ваг для вашого бізнесу чи виробництва. Готові до точних та надійних вимірів? Тоді наша стаття – ваш надійний путівник у світі платформних ваг!
- Вивчаємо електронний кантер: унікальні можливості та сфери застосування. У нашій статті ми розповімо про ключові особливості електронного кантера та його застосування у різних галузях. Дізнайтеся, як цей інструмент забезпечує точні та ефективні виміри для ваших завдань. Чи готові заглибитися у світ електронних кантерів? Тоді ласкаво просимо до нас у статтю!