Що таке вагонні ваги? Особливості застосування.
Залізничні або вагонні ваги, що існують понад 100 років, представлені у різноманітних технічних виконаннях. Бувають механічні (важільні), гідравлічні, пневматичні, електромеханічні тощо. Нині залізничне відомство приділяє дедалі більше уваги електронним ваговим методам зважування розтягування.
Ця технологія набула широкого поширення завдяки точності результатів, можливості автоматизації та інтеграції ваг у загальну систему управління залізничним транспортом. Наприклад, у деяких нових сортувальних станціях залізничні ваги використовуються разом із механізмами автоматичного управління стрілочними переказами та редукторами, інноваційним зв'язком та іншим обладнанням для збільшення швидкості сортування вагонів.
Докладніше про те, що таке залізничні ваги і які вони бувають читайте далі в експертній статті Сфера Вагів.
Визначення
У цій статті ми розглянемо електронні вагові прилади, які широко використовуються для визначення маси залізничного транспорту:
- вагонів та напіввагонів;
- цистерн;
- самоскид;
- думпкарів;
- хоперів;
- платформ;
- рефрижераторів;
- вагони бункерного типу різної конфігурації та довжини.
За допомогою цих ваг можна визначати масу вагонів, завантажених сипучими, наливними або штучними вантажами, при вантажно-розвантажувальних роботах. Крім того, наявність таких пристроїв допомагає вирішувати інші завдання.
В основному вагонні ваги в Україні використовуються для:- Комерційні компанії та складські підприємства мають власні залізничні шляхи для контролю ваги продукту в дорозі або на об'єкті.
- У відділенні Укрзалізниці;
- У гірничодобувній та вугільній промисловості. Тут потрібна автомобільна вага для зважування вантажівок, завантажених здобутою сировиною.
Конструкція вагонних вагів
Розглянемо налаштування електронних автомобільних ваг. Вони представлені комплектом обладнання, що включає вантажоприймальний майданчик, комплект тензометричних датчиків, коробки сполучних елементів і електроніки, кабелі та електронну апаратуру управління, розташовану на майданчику оператора.
Ці датчики захищені герметичним корпусом і можуть використовуватися в діапазоні температур від -30 до +40 під водою. Різні моделі вагового обладнання можуть бути оснащені датчиками на рейках та шпалах.
Найбільш загальний опис того, як працюють різні типи автомобільних ваг, виглядає так. Несуча платформа складається з 2-х або 4-х мірних рейок, що встановлюються на залізобетонну поверхню. Залізобетонне покриття, у свою чергу, встановлюється на насипах залізничних колій. Навантаження автомобіля, що проходить через нього, передається на тензодатчик, що перетворює силу електричного сигналу, пропорційну його масі.
Прийняті сигнали відправляються до блоку обробки даних, де генерується загальна інформація про об'єднані елементи. Результати зважування відображаються на моніторі даних і виводяться на принтер.
Тип автомобільної ваги залежить від режиму зважування
Залежно від режиму зважування такі ваги бувають:
- Динамічний;
- Статичні;
- Комбіновані.
Розглянемо їх окремо.
Динамічні вагонні вагиДинамічні спеціально розроблений для визначення ваги рейкового транспортного засобу, що рухається, без розчеплення. У цьому випадку ваги фіксують масу кожного елемента у складі, потім підсумовують їх і підраховують загальну вагу. Такий спосіб виміру дещо знижує точність результатів, проте значно прискорює проходження складу через точку вагового контролю.
В Україні автомобільні ваги для динамічного зважування широко використовуються на промислових підприємствах та логістичних центрах з інтенсивними транспортними навантаженнями для технічного обліку товарних товарів.
Статична модельЗ їхньою допомогою зважувати вагон можна лише в нерухомому стані (з відчіпкою або без). Таке місце завантаження дає максимальну точність результатів, вільну від сторонніх факторів. Наприклад, перерозподіл осьових навантажень або прискорення складу. Однак проходження поїздом контрольної точки противаги займає на порядок більше часу порівняно з динамічною противагою.
Тому він підходить для статичного зважування автомобільних ваг під час комерційного обліку із середнім потоком.
КомбінованіЦі ваги можна зважувати, коли поїзд перебуває у русі чи нерухомому стані. Вони поєднують у собі високу точність маневрових робіт із малими часовими витратами.
Тип ваг залежить від способу зважування
Крім того, залізничні ваги поділяються на:
- Повагонні – найточніша і найдорожча. Рекомендується для комерційної діяльності.
- Поважні, зважування автомобіля у два етапи. Візки заїжджають на приймальний майданчик по черзі і розраховується маса всього транспортного засобу. Цей тип ваг дешевший у купівлі та обслуговуванні.
- Для осьового зважування - найпростіший спосіб визначення ваги вантажів на залізниці, для визначення вагових габаритів вагоноі складів без розчіпки. На жаль, працездатність таких сучасних вагів сильно залежить від впливу зовнішніх факторів і тому використовується рідко.
Типи ваги в залежності від конструкції датчиків
На відміну від промислового процесу зважування, встановлення вагонних ваг на залізницях вимагає «участі» рейок, шпал і платформ. Тут є 3 варіанти:
- Датчики шпали – блоки з тензометричними датчиками, розміщені на вагових опорах.
- Датчик-рейка - секція рейки перетворюється на датчик потужності на опорі.
- Платформа - частина шляху була знята, а на її місце встановлена вантажоприймальна платформа з рейками. Ця технологія використовується у виробництві автомобільних ваг та ваг для шасі.
У перших двох випадках поїзд може рухатися зі швидкістю до 60 км/год. В останньому вагони можуть зважуватись у русі та у стані спокою.
Переваги електронних вагонних ваг
Переваги зважування на залізничних терезах:
- Висока продуктивність: вантажівки зважуються лише за 3 секунди.
- У порівнянні з механічними моделями, точність зважування висока.
- Автоматично фіксуйте результати зважування за допомогою принтера.
- Потужні тензодатчики можуть витримувати навантаження до 500 тонн.
- Такі ваги дешевші в установці та обслуговуванні, ніж механічні ваги. Монтаж не вимагає великих трудовитрат та використання складного обладнання. Немає необхідності прокладати виділений канал.
Електронні ваги легко замінити: заміну можна встановити у існуючі колодязі, використовуючи існуючі вагові платформи.
- Відкрийте для себе платформні ваги: навіщо вони потрібні і як вибрати найкращі. У нашій статті ми докладно розглянемо сфери застосування платформних ваг, їх основні переваги та ключові характеристики. Дізнайтеся, які параметри важливо враховувати при виборі цих ваг для вашого бізнесу чи виробництва. Готові до точних та надійних вимірів? Тоді наша стаття – ваш надійний путівник у світі платформних ваг!
- Вивчаємо електронний кантер: унікальні можливості та сфери застосування. У нашій статті ми розповімо про ключові особливості електронного кантера та його застосування у різних галузях. Дізнайтеся, як цей інструмент забезпечує точні та ефективні виміри для ваших завдань. Чи готові заглибитися у світ електронних кантерів? Тоді ласкаво просимо до нас у статтю!