Як підключити ваги до системи обліку 1С
Сучасне вагове обладнання все більше нагадує багатофункціональний центр, крім основної функції, воно поєднує в собі додаткові функції. Слід приділити увагу інтеграції вагів в облікові системи 1С, що є великим кроком до підвищення якості автоматизації процесів. Ця опція вже доступна на багатьох моделях торгової ваги через наявність мережевих інтерфейсів LAN, USB, WI-FI, але не на всіх моделях. У другій частині огляду ми докладно розповімо, які ваги можна підключити до 1С, і які драйвери впораються з цим завданням.
Щоб зрозуміти різницю між автономними вагами та пристроєм, підключеним до 1С, достатньо поглянути на щоденний алгоритм переміщень касира.
Оператори, що використовують звичайні методи зважування, діють так:
- розмістити товар на платформі;
- визначити значення якості;
- вартість, помножена на вагу;
- Відскануйте товар чи введіть номер товару;
- Передача оперативних даних у локальну систему.
Якщо на комп'ютері, підключеному до ваг, встановлена програма «1С:Управління торгівлею», вона все одно виконує лише три з п'яти описаних дій: розміщення товару, сканування, маркування дій у програмі. Скорочення ручних операцій заощаджує час та знижує ймовірність помилки.
Вибирати між пристроями особливо не варто, якщо потрібно працювати в рамках однозначного обліку. Вона, як і раніше, визначає лише функціональне оснащення: з принтером для етикеток, без принтера, зі стійкою або без неї. Щодо формату, то в 1С можна інтегрувати будь-яке торгове вагове обладнання, аж до автомобільних ваг, за наявності водія.
Які чинники пов'язані із можливістю автоматизації зважування?
Ми відразу помітили, що не всі електронні ваги розраховані на взаємодію з 1С. Першим і найважливішим чинником якості пари є драйвери виробника. При випуску тієї чи іншої моделі виробнику необхідно розробити унікальний драйвер, за допомогою якого програмне забезпечення зможе взаємодіяти з ваговимірювальним пристроєм. Буває так, що драйвери охоплюють всю лінійку продуктів, серію або одну конкретну модель одночасно.
Другий фактор – роз'єм. Жодна з ультрадешевих моделей не має портів USB, RS-232, не кажучи вже про бездротовий модуль.
При наявності конектора, драйвера для конкретного порту, досвідчений адміністратор не матиме проблем із підключенням пристрою до стандартної програми.
Список драйверів постійно розширюється. Ось кілька ключових утиліт із довідника 1С:
• РБС;
• АТОЛ 8.Х;
• Biserba;
• ШТРИХ-М;
• CAS;
• МАСА-К.
Список доповнюється появою на ринку нових гравців та підписанням ліцензійних угод із розробниками 1С. Це трапляється не так часто і не так швидко, як вимагають закони конкурентного ринку, але така реальність.
Як підключити ваги до бухгалтерської програми 1С?
Нюанси залежать від пристрою, але загальний алгоритм роботи для складання/віднімання залишається незмінним.
Спочатку встановіть драйвера та активуйте обліковий запис на своєму комп'ютері, перш ніж підключати ваги до 1С.
У меню знаходимо вкладку «Керування та обладнання».
Встановіть прапорець поруч із фразою «Використовувати підключений пристрій».
Щоб активувати наступний пункт, виберіть пункт Роздрібні продажі на вкладці CRM та продажу.
Повертаємось на першу вкладку та перевіряємо пункт «Офлайн-обмін даними з підключеними пристроями». Натисніть Правила обміну даними.
Активуємо кнопку "Створити", вибираємо тип обладнання зі списку, визначаємо максимальну кількість товару, вказуємо одиницю виміру.
Перейдіть на вкладку "Підключення та конфігурація", знову натисніть "Створити" і виберіть потрібний тип ваг.
Ми відзначили необхідні драйвери у вибраних пристроях.
Наступним кроком є вибір інтерфейсу. Якщо ПК підключено до локальної мережі дротом, виберіть Ethernet і використовуйте для керування IP-адресу, присвоєну вагам на заводі. Кнопкою «Функціональна» тестуємо пару пристрою. Якщо ви бачите повідомлення про успішне тестування, продовжуйте видалення.
Процес завантаження може бути виконаний вручну або автоматично.
Автоматичний обмін даними налаштовується в однойменній вкладці. Він також може вибрати період часу (інтервал) для завантаження даних.
Ось ми й розібралися, як узагалі підключити ваги до 1С.
Наступним рівнем автоматизації процесу роздрібної торгівлі є поєднання ваги самообслуговування з програмним забезпеченням для інвентаризації. Цей процес приховує безліч нюансів і складнощів, оскільки передбачає використання коду PLU.
Якщо вам сподобався матеріал, підпишіться на розсилку, інтеграцію самообслуговування ми швидше за все обговоримо в іншій статті найближчим часом. Насамкінець хотілося б також сказати кілька слів про курування роботи 1С. Цю роботу найкраще виконувати незалежним спеціалістам, які пройшли попереднє навчання.
- Відкрийте для себе платформні ваги: навіщо вони потрібні і як вибрати найкращі. У нашій статті ми докладно розглянемо сфери застосування платформних ваг, їх основні переваги та ключові характеристики. Дізнайтеся, які параметри важливо враховувати при виборі цих ваг для вашого бізнесу чи виробництва. Готові до точних та надійних вимірів? Тоді наша стаття – ваш надійний путівник у світі платформних ваг!
- Вивчаємо електронний кантер: унікальні можливості та сфери застосування. У нашій статті ми розповімо про ключові особливості електронного кантера та його застосування у різних галузях. Дізнайтеся, як цей інструмент забезпечує точні та ефективні виміри для ваших завдань. Чи готові заглибитися у світ електронних кантерів? Тоді ласкаво просимо до нас у статтю!